Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Adventní neděle v muzeu

27. 11. 2016 - 18. 12. 2016

Muzeum připravilo zajímavý program na všechny čtyři adventní neděle.

27. 11. „Noc a den“ v muzeu

Šicí dílna pro veřejnost, na které Vás naučíme jednu z patchworkových rychlotechnik pod poetickým názvem „Noc a den“. Dílna je určena pro dvanáct švadlenek z řad veřejnosti a je potřeba se na ni přihlásit předem (www.rml.cz). Smutní nemusí být ani ti, na které nezbude místo k šití. Dílna bude po celou dobu otevřena široké veřejnosti. Můžete se přijít podívat, jak se šije quilt a vytvořit si malou patchworkovou drobnost. Vše proběhne pod vedením členek Spolku patchworku Litomyšl a lektorů z muzea.

4. 12. Povídej, jak se kreslí knížka

Výtvarná dílna je inspirována knihou Stanislava Bubeníčka Povídej, jaks byls malejs, jejíž uvedení do prodeje proběhne tento den v muzeu. Dílnu povede Ondřej Moučka, původem litomyšlský výtvarník a výtvarný pedagog, autor ilustrací ke knize. Dozvíte se, jak obrázky k příběhům vznikají, budete se moci na cokoli zeptat a na vlastní kůži si práci ilustrátora vyzkoušet. Pro malé i velké účastníky je připraveno také předčítání úryvků z knihy.

 

11. 12. Zimní radovánky v muzeu a odpoledne se Stiga hokejem

Oblíbená dětská herna pro malé návštěvníky, ale nejen pro ně, se vrací do tepla muzejního sálu. Chcete se schovat před mrazem nebo jen příjemně a netradičně prožít čas s Vašimi dětmi či kamarády? Jestli ano, tak si pojďte pohrát do naší herny. Nabízí různé aktivity, hry a tvoření. Doplněno o adventní exhibici s hráči Stiga hokeje a výměnu hokejových kartiček v čase 13–17 hodin. Přijďte si zahrát a seznámit se s tímto sportem. Herna je otevřena po celou zimu až 5. března 2017 dle otevírací doby muzea.

 

18. 12. Kouzlo vánočních hvězd

Přijďte se vánočně naladit a tvořit v ateliéru muzea. Budeme si „hrát“ s korálky, látkami, papírem a dalšími materiály. Hvězdnými ozdobami můžete ozdobit vánoční stromeček, dárky či přání pro svoje nejbližší.

Otevřeno od 13 do 17 hodin v muzejním ateliéru a prostorách výstavy. Adventní programy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. Srdečně vás zvou a těší se na vás lektoři z muzea.

Změna programu vyhrazena!

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook