Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Adventní neděle v muzeu

3. 12. 2017 - 24. 12. 2017

3. 12. Zimní radovánky v muzeu
10. 12. Zvykoslovné tvoření
17. 12. Dárky pro potěšení druhých
24. 12. Štědrovečerní koledování

 

Hlavní budova muzea

 

3. 12. Zimní radovánky v muzeu

Oblíbená dětská herna pro malé návštěvníky, ale nejen pro ně, se vrací do tepla muzejního sálu. Přijďte si pohrát a tvořit. Nabízíme různé aktivity, hry a tvoření. Herna je otevřena dle aktuální otevírací doby po celou zimu až do 8. dubna 2018.

 

10. 12. Zvykoslovné tvoření

Adventní tvoření tradičních lidových ozdob – vrkočů, třesolek, zahrádek, ježků, svícnů a mnoha dalších zvykoslovných předmětů vycházejících z výstavy Od adventu po Tři krále. Pod vedením studentů a učitelů Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli a lektorů z muzea.

 

17. 12. Dárky pro potěšení druhých

Zveme vás do našeho muzejního ateliéru naplnit poselství Vánoc. Přijďte a vyrobte jeden dárek pro sebe či své blízké a druhý pro klienty Centra sociální pomoci města Litomyšl. Tvořte pro radost a potěšení druhých.

 

24. 12. Štědrovečerní koledování

Tradiční zpívání se skupinou Věneband před hlavní budovou muzea. I letos nezapomeňte svíčky s sebou. Junák, svaz skautů a skautek ČR, do Litomyšle opět přiveze Betlémské světlo. To bude v době Štědrovečerního koledování hořet v kryptě piaristického kostela. Občerstvení v podobě teplých nápojů zajištěno. Koledování se koná s laskavou podporou Zámeckého návrší p. o. Andělské podium 13.30–15 hodin.

 

Adventní programy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. Otevřeno 13–17 hodin a dle otevírací doby muzea. Srdečně Vás zvou a těší se na Vás lektoři z muzea. Změna programu vyhrazena!

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook