Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

První litomyšlská muzejní noc

19. 5. 2007

Nemáte čas chodit po práci na výstavy? Chcete vědět, co se v muzeu děje po setmění? Nebo naopak chodíte na výstavy tak často, že přivítáte nevšední příležitost? Existuje řešení - v sobotu 19. května se koná první litomyšlská Muzejní noc, v rámci níž je pro Vás od 18. hodin až do půlnoci připraven interaktivní program a zdarma otevřeny veškeré expozice muzea. Současně proběhne na muzejním dvorku 1. ročník hudebního minifestivalu.

Muzejní noc se koná v souvislosti s Mezinárodním dnem muzeí, který připadá na 18. května, a připomíná se vždy o nejbližším víkendu. Těšit se můžeme na:

Interaktivní výtvarná kreace Co se stane je-li ZEMĚ, OHEŇ, VODA, VZDUCH?

Zapojte se do čtyř tématicky zaměřených skupin (voda, země, oheň, vzduch), které začínají v 18, 20 a 22 hodin. Jedná se o výtvarnou práci, kde každou skupinu povede jeden z živlů. Pokud přijdete po zahájení akce nebude možné se do výtvarné činnosti zapojit, ale můžete přihlížet. 

výstava CO JE CO?

Chcete vědět co všechno se skrývá v muzejních depozitářích? Přijďte se podívat, co jsme pro Vás vytáhli na světlo světa a pokuste se odhadnout, k čemu tyto „záhadné“ předměty mohly kdy sloužit. 

I. ROČNÍK HUDEBNÍHO MINIFESTIVALU

muzejní dvoreček (u čajovny)

hrají:

18:00 Pied Creation, studentská kapela založená především na kytarové hudbě, o čemž svědčí složení kapely: kytara, baskytara a bicí. Kapela představí vlastní česko-anglickou tvorbu. 

19:00  Růžový mor, litomyšlská roková kapela, v jejímž složení jsou studenti gymnázia, v čele s energickou zpěvačkou Janou Kubištovou. I přes nový trend taneční hudby tato kapela pokračuje v klasickém rokovém stylu.

20:00  Jazzule, tanec na strunách, tak by se dal charakterizovat projev excelentního jazzového  tria v podání vynikajících kytaristů Milka Havlíka a Jiřího Vedrala a skvělé baskytaristky Hany Vedralové. Přijďte si poslechnou především jazzové standardy v nezaměnitelných aranžmá zmíněného tria.

21:00  Friends and Sisters, kapela založena na vokálech, barevné melodii a textech, je to hudba pocitu, nálad, podpořena výraznou, měnící se rytmikou. V kapele hrají například takové hvězdy jako starosta města Vysokého Mýta Ing. Martin Krejza nebo ředitel RML Roman Košek.

vstup zdarma                                                          

...ještě váháte?

Přiložený soubor ke stažení zde.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook