Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Vydání publikace SPASITEL VŠEDNOSTI QUIDO ŠIMEK. O ŽIVOTĚ A DÍLE LITOMYŠLSKÉHO NEOBYČEJNÉHO KUPCE

31. 7. 2007

V březnu tohoto roku uplynulo 150 let od narození kupce, muzejníka, malíře, kronikáře, soukromého sběratele a humoristy Quidona Šimka (1857 - 1933) - člověka, který svým životním dílem neocenitelně přispěl k uchování historické paměti rodné Litomyšle. Při této příležitosti vydalo nakladatelství Paseka ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli Šimkovu monografii sepsanou muzejním pracovníkem Martinem Boštíkem, založenou na detailním studiu všech aspektů jeho díla.

U příležitosti vydání této publikace připravilo Regionální muzeum v Litomyšli a město Litomyšl ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze slavnostní křest zmiňované knihy 13. září 2007 od 17.00 hodin v knihovně UPM v Praze.
Následně Regionální muzeum v Litomyšli zahájí slavnostní vernisáží 22. září 2007 ve 14 hodin v hlavní budově muzea výstavu nazvanou Litomyšlský kupec, sběratel, malíř a kronikář Quido Šimek, která se bude cele věnovat této podivuhodné litomyšlské osobnosti.
Informační centrum Litomyšl vydalo stolní kalendář na rok 2008 se Šimkovými kresbami, Regionální muzeum dvě sady pohledů po třinácti kusech a vinotéka s vinárnou „U Mydláře“ řadu dvanácti druhů vín se šimkovskou tematikou. Zmíněné předměty je možné zakoupit v Informačním centru, ve vinárně „U Mydláře“ nebo v Regionálním muzeu.  

Martin Boštík, Spasitel všednosti Quido Šimek (1857 - 1933). O životě a díle litomyšlského neobyčejného kupce, nakladatelství Ladislav Horáček – Paseka, Praha – Litomyšl 2007.

O knize více na stránce o publikacích.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook