Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava FENOMÉN LITOMYŠL. PŘÍBĚH MODERNÍ ARCHITEKTURY MALÉHO MĚSTA.

21. 2. 2009 - 12. 4. 2009

Genius loci Litomyšle je nepopiratelný. Každý rok působí na tisíce návštěvníků z celého světa. Rozsáhlá výstava Regionálního muzea v Litomyšli připravená ve spolupráci s Městem Litomyšl nabídne pohled na architekturu našeho města posledních 150 let, na návrhy realizované i nikdy nepostavené, na Litomyšl skutečnou i možnou.

Genius loci Litomyšle je nepopiratelný. Každý rok působí na tisíce návštěvníků z celého světa. Vědomí výjimečného kouzla města bylo vždy mezi místními obyvateli rozšířeno. Nástup moderní doby byl proto spojen i se snahou o vytvoření nenásilného propojení nového a starého. Ne vždy se to podařilo, především období komunistické totality zjizvilo tvář města již nenapravitelně. Polistopadový stavební ruch byl naopak veden snahou o budování architektonicky hodnotných a do charakteru města zapadajících děl.
Rozsáhlá výstava Regionálního muzea v Litomyšli připravená ve spolupráci s Městem Litomyšl nabídne pohled na architekturu našeho města posledních 150 let, na návrhy realizované i nikdy nepostavené, na Litomyšl skutečnou i možnou. Patřičná pozornost bude věnována také chystaným velkým projektům – zámeckému návrší, plaveckému bazénu, přestavbě Kotelny, výstavbě nových bytových domů nebo rychlostní komunikaci R35.
Výstava bude zahájena v pátek 20. února v 17 hodin v zámeckém pivovaře. Návrhy realizovaných i nerealizovaných projektů posledních 20 let budou v pivovaře vystaveny až do neděle 22. února. Poté budou přemístěny do muzea, kde se připojí k historické části výstavy, která bude do té doby přístupná samostatně.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook