Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava ZDENĚK MILER DĚTEM!

1. 5. 2011 - 4. 9. 2011

Interaktivní výstava připomíná osobnost a dílo Z. Milera, který v letošním roce oslavil 90. narozeniny a ve stejném roce jeho nejznámější postavička Krteček 55 let.

Interaktivní výstava připomíná osobnost a dílo Z. Milera, který v letošním roce oslavil 90. narozeniny a ve stejném roce jeho nejznámější postavička Krteček 55 let. Výstava je složena z kulis ve tvaru rozevřených knih, na kterých jsou velké reprodukce Milerových ilustrací. Rozevřené knihy tvoří „pokojíčky“, ve kterých děti plní různé úkoly. Například pomáhají krtkovi opravit rozbitou raketu, skládají z paměti příběh z pohádky „Jak krtek ke kalhotkám přišel“, spolu s krtkem hledají cestu z bludiště, skládají vláček z pohádky „O mašinkách“ a mnoho dalších her a soutěží. Součástí výstavy je katalog, do kterého si děti zapisují správné odpovědi a za splněné úkoly dávají razítka. Výstava je zapůjčena od Centra pro rodinu a sociální péči Ostrava, Klub Ámos a je určena dětem od 4 do 9 let, rodinám s dětmi, ale nejen jim, zkrátka všem, kteří mají rádi malého Krtečka a jeho kamarády.

Skupiny, školy, školky, mateřská a rodinná centra mohou každou středu od 9 do 12 hodin a každý víkend od 9 - 12, 13 - 17 hodin využít možnosti hraní s lektorem. Mimo uvedené dny lze objednat na kmoskova@rml.cz, tel.: 461 615 287. Pro ostatní návštěvníky je výstava k dispozici kdykoliv dle otvírací doby.

Výstava je doplněna interaktivní výtvarnou kreací Výlet do pohádkového světa Zdeňka Milera. Opět se potkáte s Krtečkem, neposedným štěňátkem a dalšími kreslenými kamarády. Můžete se „převtělit“ do role pilné včelky, vyzkoušet si cestu norou, zahrát si na malíře, stát se tkalcem, nasednou s Krtkem do rakety a podívat se do vesmíru a mnoho dalšího. 

Interaktivní tvorba, doplněná výtvarnými dílnami bude otevřena až do 11. září! 

Přiložený soubor ke stažení zde.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook