Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Ilustrace hlubotiskem

5. 9. 2025

Objevte tradiční grafickou techniku tisku z hloubky, konkrétně suché jehly. V kurzu si vytvoříte hlubotiskovou matrici – naučíte se techniky rytí do plechu, práci s texturami i šrafování a projdete si celý proces tisku na grafickém lisu.

Domů si odnesete několik vlastních tisků a můžete se také zapojit do tvorby kolektivního grafického listu. Na místě budou k dispozici inspirační motivy, nebo si můžete přinést vlastní kresebný návrh (formát A6).

Tvořit budeme pod vedením zkušené výtvarnice Denisy Váňové. Na dílnu je nutné se předem přihlásit na emailu klimesova@rml.cz. Kapacita je 10 osob. Vhodné pro dospělé a děti od 10 let. Cena dílny 500 Kč je za materiál a lektora, včetně vstupu do expozice. Portmoneum bude otevřeno výhradně pro účastníky kurzu. Předpokládaná doba trvání je tři hodiny. S sebou si vezměte pracovní oblečení, které si můžete zašpinit od barvy.

pátek 5. září 2025 od 17 hodin

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook