Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Adventní neděle v muzeu

29. 11. 2015 - 20. 12. 2015

29. 11. Jako zlatá zrnka v písku
6. 12. Na svatého Mikuláše
13. 12. Litomyšl na ledě
20. 12. Zmatené peníze

29. 11. JAKO ZLATÁ ZRNKA V PÍSKU

Představení vzpomínkové knihy Anny Matičkové (podrobněji v samostatné aktualitě). Zveme dospělé i děti na povídání spojené s prodejem knihy. Začátek v 15 hodin v přednáškovém sále muzea.

6. 12. NA SVATÉHO MIKULÁŠE

Nemůžete s dětmi v zimě na hřiště? Chcete se schovat před mrazem nebo příjemně a netradičně prožít čas s vašimi dětmi či kamarády? Přijďte si pohrát do nově otevřené ZIMNÍ DĚTSKÉ HERNY v muzeu. Naše herna je určena pro všechny od těch nejmenších až po dospělé návštěvníky. Nabízí různé aktivity, hry a tvoření v teple muzejního sálu. Otevřeno po celou zimu od 6. 12. až do 28. března 2016.

13. 12. LITOMYŠL NA LEDĚ – 80 LET HOKEJE V LITOMYŠLI

Beseda s "lidmi od hokeje" – členy klubu, hokejisty, ledaři, fanoušky a také vámi návštěvníky z Litomyšle i okolí. Přijďte společně zavzpomínat např. na své hokejové začátky, na fandění na tribunách, budování zimního stadiónu, zajímavá hokejová utkání či na kouzlo večerního bruslení pro veřejnost. Začátek ve 14 hodin vpřednáškovém sále muzea.

Foto J. Horák

20. 12. ZMATENÉ PENÍZE – TVORBA VLASTNÍ MĚNY

Lektorovaný doprovodný program k numizmatické výstavě o zmatcích ve financích států zapojených do první světové války a o tématech na tehdejších platidlech – historii, pověstech, komiksech, humoru a různých kuriozitách.... Využijte jedinečnou příležitost a přijďte si odlít peníze z čokolády, vytvořit vlastní měnu, převléknout do kostýmů minnesängera, vyfotit se "v bankovce" nebo si zahrát společenské hry vytvořené k výstavě. Otevřeno 13–17 hodin v muzejním ateliéru a prostorách výstavy.

Adventní programy jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. Srdečně vás zvou a těší se na vás lektoři z muzea.

Změna programu vyhrazena!

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook