Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Adventní program v muzeu

1. 12. 2019 - 24. 12. 2019

1. prosinec - Vernisáž výstavy Fenomén Igráček
8. prosinec - Tvořivý Igráček
15. prosinec - Komentovaná prohlídka k výstavě Konec jedné epochy. Listopad 1989 v Litomyšli.
22. prosinec - Hraní a volné tvoření ve výstavě Fenomém Igráček.
24. prosinec - Štědrovečerní koledování se skupinou Věneband

 

1. prosinec, 14–16 hodin

Vernisáž výstavy Fenomén Igráček ve 14 hodin ve výstavních prostorách hlavní budovy muzea. Vernisáž bude spojena s adventním posezením s autory výstavy a s textilní výtvarnicí Renatou Edlmanovou.

 

8. prosinec, 13–17 hodin

Tvořivý Igráček – výtvarná dílna pro malé i velké návštěvníky. Přijďte si domalovat a dotvořit postavičku legendárního Igráčka podle vlastní fantazie a vkusu. Postavičky bílých panáčků budou také v prodeji na pokladně muzea a mohou se tak stát originálním dárkem pod stromeček. Cena figurky bude 50 Kč.

 

15. prosinec, 14–16 hodin

Komentovaná prohlídka k výstavě Konec jedné epochy. Listopad 1989 v Litomyšli. Začátek ve 14 hodin v hlavní budově muzea. Výstavou Vás provede PhDr. Martin Boštík. A co zajímavého se dozvíte? Například to, že společenské nepokoje v okrese Svitavy začaly v listopadu 1989 právě v Litomyšli a ještě mnoho dalšího. Přijďte se dozvědět něco nového nebo si „osvěžit“ svoje vzpomínky.

 

22. prosince, 13–17 hodin

Hraní a volné tvoření ve výstavě Fenomém Igráček. Přijďte se blíže seznámit s hračkou, která vznikla v 70. a 80. letech minulého století. Uvidíte legendární první postavičku zedníka z roku 1976 nebo dvě originální postavičky Igráčků z dílny Miroslava Svobody vytvořené speciálně pro litomyšlskou výstavu. Nejen pro děti je ve výstavě připravena herna s figurkami Igráčků různých profesí a volné tvoření.

 

24. prosince, 13.30–15 hodin

Tradiční Štědrovečerní koledování se skupinou Věneband před hlavní budovou muzea. I letos nezapomeňte svíčky s sebou. Junák, svaz skautu a skautek ČR, do Litomyšle přiveze Betlémské světlo. To bude v době Štědrovečerního koledování hořet v kryptě piaristického kostela. Občerstvení v podobě nápojů zajištěno. Koledování se koná s laskavou podporou Zámeckého návrší p.o.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook