Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Aladin

20. 4. 2017

Propojit výstavu Imaginárium v Litomyšli s aktuálním představením Divadla bratří Formanů Aladin se nabízí samo. Vždyť výstava je založena na divadelních kulisách, loutkách a výtvarných objektech, které i když již svému původnímu účelu neslouží, ožívají s příchodem každého nového návštěvníka.

Lidé nyní mají jedinečnou příležitost zhlédnout „živou výstavu s herci a loutkami“ ve svém přirozeném prostředí. Představení Aladin hostí Smetanův dům a pro návštěvníky výstavy Imaginárium je připraveno malé překvapení v podobě dvacetikorunové slevy na vstupném. Sleva je platná pouze při předložení vstupenky z výstavy.

Barvitý příběh chlapce Aladina se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do něhož přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy, se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, jenž o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele, se kterým se během svého putování potkává.

Režie / Matěj FORMAN

Scénografie, kostýmy, masky a marionety / Josef SODOMKA, Andrea SODOMKOVÁ & Matěj FORMAN

Hudba / Daniel WUNSCH

Choreografie / Veronika ŠVÁBOVÁ

Čtvrtek 20. dubna 2017 od 17 hodin.

Plné vstupné 190 Kč, zlevněné 170 Kč. Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz nebo prostřednictvím Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161. V pokladně Smetanova domu budou vstupenky v prodeji pouze hodinu před představením.

Foto Irena Vodáková Foto Irena Vodáková

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook