Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Litomyšlská entomologie a Fauna na poštovních známkách

14. 9. 2019 - 24. 11. 2019

Dvě volně související výstavy jednoho autora, s kterým se bude moci veřejnost setkat na komentovaných prohlídkách.

V pátek 13. září se bude v Regionálním muzeu od 17 hodin konat vernisáž dvou výstav.

První z nich – nazvaná Litomyšlská entomologie – seznámí návštěvníky s významnými představiteli této vědy z Litomyšle a okolí, z nichž někteří dosáhli celostátního významu a prosluli také v zahraničí jako např. František Klapálek. Entomologii se však věnovali třeba i cestovatel Josef Kořenský nebo kynolog Karel Podhajský.

Vystaveny budou nejrůznější pomůcky, nutné k provozování této záliby, ale především velké množství zajímavých zástupců hmyzí říše sbíraných místními entomology; a to z regionu, České republiky i z exotických krajin celého světa.

Druhá výstava – Fauna na poštovních známkách – ukáže výběr poštovních známek ze všech obydlených kontinentů, které zobrazují různé živočišné druhy – od hmyzu přes ryby a ptáky až po savce.

Autorem obou výstav, otevřených do 24. listopadu 2019, je Oldřich Pakosta, který zájemce z řad veřejnosti osobně provede na komentovaných prohlídkách v neděli 6. října, v sobotu 26. října a v neděli 10. listopadu (POZOR ZMĚNA TERMÍNU), vždy od 14 hodin. Délka prohlídky dle zájmu účastníků.

Školy se mohou objednat na prohlídky s Luborem Urbánkem v úterý nebo středu – alespoň týden dopředu – na tel. 461 615 287 nebo 605 508 753 či na email pokladna@rml.cz nebo chaloupka@rml.cz. Délka prohlídky dle domluvy.

Vřetenuška obecná Pestřenka sršňová

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook