Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Patchwork voní barvami

6. 11. 2016 - 22. 1. 2017

První listopadový víkend, v sobotu 5. listopadu ve 14 hodin, bude pro veřejnost v muzeu otevřena výstava Spolku patchworku Litomyšl ve spolupráci s holandskými patchworkářkami z Rodenu.

Švadlenky z obou spolků Vám představí novinky ze svojí tvorby. Uvidíte deky, drobné dekorace, quilty, polštáře, hračky a mnoho dalšího. Věřte nebo ne, ale v letošním roce se litomyšlské patchworkářky společně sešly již na 108. dílně. Cílem spolku je sdružovat všechny „spřízněné duše“ se zájmen o šití patchworku a quiling, ale také se zájmen o ruční práce. Svůj koníček nadšené švadlenky propagují a rozšiřují, kde se dá. Například na pravidelných šicích dílnách, výstavách a předváděcích akcích nejen pro členky spolku, ale také pro širokou veřejnost. Na šití pro veřejnost se můžete těšit i letos – přijít do muzea, a tak se blíže seznámit s touto technikou. Podrobnější popis a termíny dílen viz níže a na stránkách muzea www.rml.cz a patchwork.lit.cz. Na vaší návštěvu se těší členky Spolku patchworku Litomyšl a lektorky z muzea.

 

Doprovodný program pro školky, školy, školní družiny a širokou veřejnost

 

Procházka výstavou Patchwork voní barvami

Formou komentované prohlídky s lektorem se děti, ale i dospělí, podrobněji seznámí s technikou výroby patchworku. Výklad bude doplněn také krátkým povídáním k vánočním zvykům. Zaměřeno na řemeslné a lidové tradice. Pojetí prohlídky je vhodné pro dospělé i děti (bude přizpůsobeno věku dětských návštěvníků).

Na „procházku“ s lektorem se, prosím, přihlaste předem. Rezervace u průvodců na čísle: 461 615 287 nebo na e-mail: info@rml.cz, kmoskova@rml.cz.

Cílová skupina: žáci mateřských, základních a středních škol, školní družiny, dospělí návštěvníci (skupiny).

Délka programu: dle časových možností účastníků, 30–60 minut.

Termín: dle objednání do 22.1.2017

Vstupné: děti MŠ zdarma, žáci a studenti na permanentky vstup zdarma, žáci a studenti bez předplacené permanentky dle běžného ceníku, učitelé zdarma, návštěvníci dle běžného ceníku.

 

Barevné šití valentýnských srdíček

(šicí dílny pro první i druhý stupeň ZŠ, SŠ a víceletá gymnázia)

Součástí dílny bude prohlídka výstavy s výkladem a krátké povídaní k historii patchworku. V muzejním atelieru si poté budeme hrát s barvami a textilními materiály. Každý žák si odnese jednoduchý patchworkový výrobek – valentýnské srdíčko. Vše proběhne pod vedením členek Spolku patchworku Litomyšl a lektorů z muzea. Přizpůsobeno věku žáků a studentů. Na „barevné“ šicí dílny se, prosím, přihlaste minimálně týden předem. Rezervace u průvodců na čísle: 461 615 287 nebo na e-mail: info@rml.cz, kmoskova@rml.cz.

Termín: dle domluvy do 22.1. 2017.

Délka programu: cca 90 minut.

Časy jednotlivých dílen: dle dohody.

Vstupné: děti MŠ 10 Kč, žáci a studenti s předplacenou permanentkou 30 Kč, žáci a studenti bez předplacené permanentky 60 Kč, učitelé zdarma. V ceně je zahrnutý vstup na výstavu, lektor a materiál na tvoření.

 

Šicí dílna pro veřejnost – „Noc a den“ v muzeu

V rámci výstavy Patchwork voní barvami jsme si pro vás připravili šicí dílnu. Naučíme Vás jednu z oblíbených patchworkových rychlotechnik pod poetickým názvem „Noc a den“. Dílna je určena pro dvanáct švadlenek z řad veřejnosti a je potřeba se přihlásit předem. Smutní nemusí být ani ti, na které nezbude místo k šití. Dílna bude po celou dobu otevřena široké veřejnosti. Můžete se přijít podívat, jak se šije quilt a případně si vytvořit malou patchworkovou drobnost. Vše proběhne pod vedením členek Spolku patchworku Litomyšl a lektorů z muzea.

Termín: 27. listopad 2016

Doba trvání dílny: 13–17 hodin, švadlenky 12,30–17 hodin z důvodu přípravy pomůcek před kurzem.

Cena dílny: 200 Kč zahrnuje návod na šití, prodejce látek a lektory. Látky (dva vzory) dle vlastního výběru si každý kupuje sám a to přímo na dílně.

Co s sebou: seřízený šicí stroj a základní šicí potřeby, pravítko, nůžky, řezací podložka a řezák, blok na poznámky.

Jak se přihlásit: Na „barevné“ šicí dílny se, prosím, přihlaste nejdéle do 20. listopadu 2016. Rezervace u průvodců na čísle 461 615 287 nebo na e-mail: info@rml.cz, kmoskova@rml.cz. Prosíme vás o zanechání kontaktu formou e-mailu nebo telefonu pro zaslání upřesňujících informací ke kurzu. Počet míst k šití je připraven pro 12 švadlenek.

Změna programu vyhrazena! Těšíme se na vás.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook