Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Putování ve stopách Josefa Váchala, Anny Mackové a Josefa Portmana

23. 3. 2019

Cestopisák, aneb Vandrovní knížka dvou poutníků a jedné poutnice od Josefa Váchala láká po pročtení k následování.

Kudy šli? Jak dlouho jim to trvalo? Dalo by se to ujít i dnes? Stejné otázky jsme si kladli i my, a tak jsme kusé informace o místech zmíněných Váchalem poskládali dohromady, našli cestu, kterou jsme místy museli upravit, protože jít po hlavních silnicích dnes už není možné. Na stejných místech, kde spali oni, jsme si domluvili ubytování, a vyrazili. Ve třech jako oni. Jak to dopadlo, se dozvíte na promítání, které pro vás chystáme 4. dubna od 17 hodin v hlavní budově Regionálního muzea v Litomyšli.

Pro váchalology, zdatné cestovatele a další dobrodružství chtivé zájemce jsme připravili Putování ve stopách Josefa Váchala, Anny Mackové a Josefa Portmana, které začíná a končí v Portmoneu. Cestou vás zavede mimo jiné do Jimramova, Nového Města na Moravě, Žďáru nad Sázavou, Hlinska a Vysokého Mýta. Za čtyři dny ujdete bezmála 140 kilometrů, ale nebojte, dvakrát se svezete i vlakem. Na cestu vás vybavíme znalostmi o trase a poutním pasem, do kterého budete cestou sbírat razítka a psát si zážitky. Doporučíme ubytování a upozorníme na možná úskalí. Vše si ale musíte naplánovat a domluvit sami. Určitě je potřeba se předem připravit a vyzvednout si instrukce o den dříve, abyste mohli ráno vyrazit včas.

Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky a setkání, dvojí vstup do Váchalova muzea a čestné místo v evidenci poutníků, kam budou vepsána vaše jména. Ti úspěšní navíc obdrží potvrzovací glejt a slevu 33 % na nákup knihy Cestopisák Josefa Váchala.

Těšíme se na všechny dobrodruhy! Ale pozor, letos kvůli rekonstrukci Portmonea bude Putování možné jen do 25. srpna a pak až v další sezóně.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook