Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Muzicírování s Bedříškem a program Proč bychom se netěšili...

1. 6. 2014 - 30. 9. 2014

Hrajete rádi na hudební nástroj? Líbí se Vám hudební dílo Bedřicha Smetany? Jestli ano, máte jedinečnou možnost „muzicírovat“ přímo v rodném bytě slavného skladatele.

Od 14. června pro Vás bude ve skladatelově rodném bytě otevřen interaktivní program Proč bychom se netěšili…

Hravou formou se můžete blíže seznámit s životem a dílem Bedřicha Smetany. Všechny nabízené programy vznikly při příležitosti významných výročí skladatelova života – 190 let od narození a 130 let od úmrtí.

Zvukové pexeso Boomwhackery Muzicírování s Bedříškem Na co by si Bedříšek nezahrál

Naše programová nabídka tím nekončí. Hrajete rádi na hudební nástroj? Líbí se Vám hudební dílo Bedřicha Smetany? Jestli ano, máte jedinečnou možnost „muzicírovat“ přímo v rodném bytě slavného skladatele. Od června až do konce září je pro Vás připraven spolu s notami zajímavý hudební nástroj. Nemusíte být profesionální hudebník, stačí, že máte rádi hudbu a hrajete na klavír. Spolu s Vámi mohou v rodném bytě „muzicírovat“ a zazpívat i Vaši kamarádi (vlastní hudební nástroje s sebou). Nevšední hudební zážitek bude příjemným zpestřením nejen Vám, samotným hudebníkům, ale také ostatním návštěvníkům expozice. A na jaký nástroj si můžete přijít zahrát? Jedná se o pianino Rudolf Kotík, vyrobené v Praze kolem roku 1904. Všechny prvky a komponenty nástroje včetně strun a mechaniky jsou původní. Na výrobu skříně byla použita velmi vzácná tzv. „kořenicová dýha“. Pianino je zrestaurované a naladěné na 440 Hz. Klávesy jsou obloženy slonovou kostí a při hře dobře sají pot z prstů. Konstrukce pianina je polopancéřová s křížostrunnou soustavou strun. Do nástroje, který nám sponzorsky zapůjčila firma PIANOservis pana Miroslava Doležela z Lanškrouna, byla vestavěna mechanika s „horním dusítkem“.

Pianino Rudolf Kotík staré 110 let Muzicírování s Bedříškem

Návštěvníci koncertů a dalších akcí Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, které se odehrávají na litomyšlském zámku, mají jedinečnou možnost navštívit Rodný byt B. Smetany. Zpřístupněn je vždy hodinu před zahájením představení a přestávkách. Jednotné snížené vstupné je 20 Kč.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook