Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

„Šití přes papír“

12. 3. 2017

Milé švadlenky, pro Váš velký zájem o adventní šicí dílnu „Noc a den“ jsme pro Vás se členkami Spolku patchworku Litomyšl připravily další šicí dílnu.

Tentokrát Vás naučíme nejužívanější patchworkovou techniku „Šití přes papír“. Možná, že jste ji již zkoušely a znáte ji. Ale možná neznáte přesný postup šití či různé „vychytávky“, které Vám usnadní její šití. To vše bychom Vás rády naučily. Připravily jsme proto šití v dvojí obtížnosti. Jednodušší vzor pro začátečníky, kteří techniku neznají. A složitější vzor pro pokročilé švadlenky. Vzory budou připraveny na kurzu a konečný výběr bude zcela na Vás a Vaší fantazii či schopnostech. Věřte, že ji při šití svých patchworkových projektů mnohokrát využijete. Dílna je určena pro deset švadlenek z řad veřejnosti a je potřeba se na ni přihlásit předem. Smutní nemusí být ani ti, na které nezbude místo k šití. Dílna bude po celou dobu otevřena široké veřejnosti. Můžete se přijít podívat, jak se šije jedna z nejstarších patchworkových technik „šití přes papír“. Vše proběhne pod vedením členek Spolku patchworku Litomyšl a lektorů z muzea. Změna programu vyhrazena! Těšíme se na vás.

 

Termín: 12. březen 2017

Délka dílny: 9–13 hodin. Švadlenky, dorazte prosím v 8.30 z důvodu přípravy pomůcek před kurzem.

Cena dílny: 200 Kč, zahrnuje návod na šití, prodejce látek a lektory. Látky pro Vás budou nachystány přímo na dílně.

Co s sebou: seřízený šicí stroj a základní šicí potřeby, pravítko, nůžky, řezací podložka a řezák, blok na poznámky.

Jak se přihlásit: Na šicí dílnu se, prosím, přihlaste nejdéle do 5. března 2017. Rezervace u průvodců na čísle: 461 615 287 nebo na e-mail: info@rml.cz, kmoskova@rml.cz. Prosíme vás o zanechání kontaktu formou e-mailu nebo po telefonu pro zaslání upřesňujících informací ke kurzu.

Bude připraveno 10 míst pro švadlenky.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook