Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Tři bratři

5. 6. 2016 - 18. 9. 2016

V sobotu 4. června 2016 proběhne v Regionálním muzeu v Litomyšli vernisáž výstavy Tři bratři. Začátek je plánován na 15 hodin a bude zároveň zahajovat Litomyšlskou muzejní noc 2016.

Zveme Vás tedy na bohatý doprovodný program, určený nejen dětským návštěvníkům. Mimo jiné se můžete těšit na vystoupení čestného hosta vernisáže, kterým je Lucie Maria Štouračová, představitelka filmové Karkulky.

Expozice originálních kostýmů, rekvizit a dekorací vznikla ve spolupráci s Barrandov Studio a.s. a je první výstavou k filmu režiséra Jana Svěráka Tři bratři, který se do podvědomí malých i velkých diváků zapsal především svými melodiemi. Přijďte nahlédnout do věže spící Růženky, okoukněte dokonalý kostým pověstné Báby z mokřin nebo červený pláštík Karkulky. Provedeme vás třemi klasickými pohádkami a poodhalíme vám zákulisí samotného vzniku filmu, který je adaptací tří minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Miniopery Šípková Růženka, Karkulka a O dvanácti měsíčkách vznikly původně v rámci televizního pořadu Hodina zpěvu a dostaly se do repertoáru řady dětských sborů, mimo jiné i na jeviště Národního divadla v Praze. I my jsme díky spolupráci se ZUŠ B. Smetany v Litomyšli pro návštěvníky vernisáže mohli připravit představení v duchu „Hodiny zpěvu“, které začíná ve výstavních prostorách muzea již v 16.30. Tím program muzejní noci ale zdaleka nekončí. V 18.30 se představí pěvecký sbor LUBENIKA se svým nastudováním Karkulky a v 19.30 vystoupí žáci ZUŠ B. Smetany s operou Budulínek.

Srdečně vás zveme v sobotu 4. června do Regionálního muzea v Litomyšli.

Foto Barrandov Studio a.s. Foto Barrandov Studio a.s.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook