Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava AŽ JARO ZAŤUKÁ….

13. 3. 2010 - 11. 4. 2010

Výstava věnovaná nejkrásnějšímu období v roce. Příroda, zvířata a lidé se po zimě probouzí do nového života. Nejvýznamnější událostí v tomto období jsou velikonoční svátky se všemi zvyky a tradicemi. Na výstavě uvidíte velikonoční kraslice ze sbírek muzea, ale také moderní jarní dekorace, patchwork a seznámíte se se zvyky a tradicemi patřícími k Velikonocím.

Na výstavě uvidíte velikonoční kraslice ze sbírek muzea, tradiční a  moderní jarní dekorace studentů Zahradnické školy v Litomyšli, jarní patchworkové dekorace a quilty členek Spolku patchworku Litomyšl a mnoho dalšího. Blíže se seznámíte se zvyky a tradicemi patřícími k Velikonocům. K výstavě je připraven doprovodný program.


Veselé jarní tvoření: program pro školy a školky:
24. – 26. března jarní dílny pro školy a školky. Součástí dílen bude krátké povídaní k velikonočním zvykům a jaru, čtení známých i méně známých velikonoční koled a říkanek, řemeslné a výtvarné  tvoření (zdobení vajíček, vytváření jarních a velikonočních přáníček, zdobení medových perníčků apod.). Vše pod vedením řemeslníků a lektorů z muzea.

Na program je nutné se předem objednat na tel.: 461 615 287 nebo e-mailem: kmoskova@rml.cz, a vždy bude aktuálně přizpůsoben věku malých návštěvníků. Časy jednotlivých dílen: 8.00, 9.30 a 11.00 hodin. Program si, prosím, rezervujte  nejpozději do 17. března 2010. Těšíme se na společné setkání a jarní naladění.


24. března: zdobení medových perníčků barevnými cukrovými polevami. Perníčky ve tvarech zajíčků, kuřátek a vajíček budou spolu s  barevnými cukrovými polevami připraveny v dílně muzea. Vše pod vedením lektorů z muzea a řemeslníků. Program je vhodný pro  děti základních a mateřských škol.


25. března: zdobení vajíček a jarních přáníček technikou decoupage. Vyfouklé vajíčko prosíme přinést s sebou. Barvy, ubrousky s jarními a velikonočními motivy, stužky a barevné  kartony budou připraveny v dílně muzea. Vše pod vedením lektorů z muzea a Elišky Mejtové. Program je vhodný pro děti základních a mateřských škol.

26. března: zdobení polystyrenových vajíček patchworkovou technikou „šití bez jehly“. Pro „rychlíky“ bude  připraveno ještě jednoduché ruční šití. Potřebný materiál a pomůcky budou nachystány v dílně muzea. Pro lehčí tvoření bude na každém vajíčku část pracovního postupu připravena předem. Vše pod vedením lektorů z muzea a členek Spolku patchworku Litomyšl - Gábiny Velecké a Marcely Frankové. Program je vhodný pro děti základních škol.


Veselé jarní tvoření: program pro veřejnost
V sobotu 27. března celodenní jarní tvoření pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost, spojené s ukázkou a prodejem řemeslných výrobků, velikonočních a jarních dekorací studentů Zahradnické školy v Litomyšli, předvádění a šití jarních patchworkových drobností členkami Spolku patchworku Litomyšl, zdobení medových perníčků a ukázka pletení pomlázek manželi Melšovými, zdobení vajíček technikou decoupage (vyfouklé vajíčko s sebou) a další. Tvořit s námi můžete po celý den od 9.00 – 12.00, 13.00 – 17.00 hodin. Vše pod vedením řemeslníků a lektorů z muzea.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook