Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava MEZI VAZY - LITOMYŠLSKÁ KNIHVAZAČSKÁ SOUTĚŽ 2011

6. 5. 2011 - 22. 5. 2011

Výstava spolupořádaná s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli představí přihlášené a vítězné projekty z „Litomyšlské knihvazačské soutěže 2011“.

Výstava spolupořádaná s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli představí přihlášené a vítězné projekty z „Litomyšlské knihvazačské soutěže 2011“. Vyhlášení výsledků a ocenění soutěžících proběhne na vernisáži, která se bude konat dne 5.5.2011 v 16,00 hod. v Regionálním muzeu v Litomyšli.


Informace o soutěži Mezi Vazy
Atelier restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice (FR UPa) vyhlásil pro studenty FR první ročník knihvazačské soutěže pod názvem „Mezi Vazy“. Nápad na soutěž vzešel ze snahy přiblížit studentům - restaurátorům - uměleckou knižní vazbu a prohloubit spolupráci jednotlivých atelierů Fakulty restaurování. V dalších ročnících počítáme s účastí i jiných škol, které se problematice restaurovaní knižní vazby nebo umělecké knižní vazbě také věnují.

Knihu pro účel soutěže nám darovalo nakladatelství TORST. Jde o drobnou monografii věnovanou fotografu Petru Župníkovi, představiteli výtvarného proudu slovenské aranžované fotografie 80. let.

Soutěž proběhne ve dvou kategoriích:
1. umělecká knižní vazba
2. návrh na knižní vazbu

Soutěž byla vyhlášena v prosinci roku 2010. Účastníci odevzdají své práce do 15.4.2011. Následně proběhne zasedání odborné komise, které bude předsedat významný český umělecký knihař p. Jiří Fogl.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook