Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava NĚCO PRO HOLKY – PANNY A PANENKY

30. 5. 2009 - 30. 8. 2009

Výstava představí sbírku panenek Barbie od firmy Mattel, dále panenky firem Tonner, Fashion Royalty, Lollipop, Kingstate, Jakks Pacifik, Alex, Helen Kish atd. sběratelky Eriky Holubové. Součástí výstavy bude malá dílna a módní salon. Parádivé slečny se budou moci obléknout do replik kostýmů vystavených panenek, učesat a nalíčit jako Barbie a vyfotit v módním ateliéru.

     Výstava představí sbírku panenek Barbie od firmy Mattel, dále panenky firem Tonner, Fashion Royalty, Lollipop, Kingstate, Jakks Pacifik, Alex, Helen Kish atd. sběratelky Eriky Holubové, která veškeré oblečky na panenkách vyrobila sama a většinu také sama navrhla. Autorka se často inspiruje skutečnou předlohou, která potom přechází do volné fantazie nebo naopak do přesné kopie šatů jako je např. kyjovský kroj. Nicméně Erika Holubová dává především přednost volné tvorbě, kde může uplatnit svoji zálibu v ručních pracích a mimo oblečků na panenky vyrábí také například šperky nebo dokonce celý nábytek. Tím pádem budete moci na výstavě shlédnout i vlastní pokojíčky nebo scény z různých prostředí, která se snaží napodobit prostředí co nejvěrněji. 
     Součástí výstavy bude malá dílna a módní salon. Parádivé slečny se budou moci obléknout do replik kostýmů vystavených panenek, učesat a nalíčit jako Barbie a vyfotit v módním ateliéru. Připravena je také počítačová hra na módního návrháře či návrhářku, hraní s panenkami v připravených pokojíčcích a na koberci. Dále vystřihování a strojení papírových panenek, omalovánky, dřevěné vkládačky, šicí kout s připraveným materiálem a návody na šatečky a šperky. Zkrátka bohatá nabídka pro všechny, kteří chtějí proniknout do tajů módního návrháře nebo návrhářky nebo si jen tak pohrát a příjemně prožít čas.

Doprovodný program:
30.5. 2009
14.00 hodin - vernisáž výstavy s doprovodným programem
20.00 - 23.00 hodin - workshop - šicí dílna k výstavě, probíhá nepřetržitě po celý večer

K výstavám Něco pro holky - Panny a panenky a Něco pro kluky - Auta a autíčka je možné využít také program s lektorkou, určený pro kolektivy dětí (školy, školky, výletní skupiny či mateřská centra). Více informací viz ŽIVÁ HISTORIE ANEB POJĎTE S NÁMI DO MUZEA.


 

Přiložený soubor ke stažení zde.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook