Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava NĚCO PRO KLUKY - AUTA A AUTÍČKA

25. 4. 2009 - 30. 8. 2009

Výstava je věnována všem malým a velkým klukům. Uvidíte bezmála tisícovku modelů aut (Fiat, Citroen, Ford, Mustang, modely z filmové řady James Bond a motocykly Harley – Davidson) ze sbírek Rudolfa Kocourka, doplněnou mnoha interaktivními prvky, které do hry vtáhnou úplně každého.

 Výstava je věnována všem malým a velkým klukům. Uvidíte bezmála tisícovku modelů aut (Fiat, Citroen, Ford, Mustang, modely z filmové řady James Bond a motocykly Harley – Davidson) ze sbírek Rudolfa Kocourka, doplněnou mnoha interaktivními prvky, které do hry vtáhnou úplně každého. Výstavní plocha je pojatá jako dopravní hřiště, na němž se mohou malí caparti prohánět ve šlapacích autíčkách. O kousek dál si můžete zahrát na ploše 2x2,5 metru velkou společenskou hru na téma „Závody ve městě“ nebo shlédnout pohádkové příběhy „O autíčkách“, vyhodnocené cenou EMMY jako nejlepší animovaný seriál. Samozřejmostí pro větší kluky budou počítačové animace a hry na PC s hrací konzolou, která navodí pocit, že skutečně řídíte superrychlý závodní stroj. Nebo si jednoduše můžete svůj závodní stroj postavit ze stavebnice v hracím koutku. Kdo by chtěl jenom tak malovat, vystřihovat, lepit nebo řešit nějaké tajenky a bludiště spolu s hlavním hrdinou animovaného filmu AUTA Bleskem McQueenem, bude mít vše potřebné připraveno. Zkrátka čeká vás atraktivní výstava s atraktivním programem, která potěší všechny, kdo mají rádi vůni benzínu a ladné křivky karoserií aut a autíček.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 25. dubna od 14 hodin.

K výstavám Něco pro kluky - Auta a autíčka a Něco pro holky - Panny a panenky je možné využít také program s lektorkou, určený pro kolektivy dětí (školy, školky, výletní skupiny či mateřská centra). Více informací viz ŽIVÁ HISTORIE ANEB POJĎTE S NÁMI DO MUZEA

Přiložený soubor ke stažení zde.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook