Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Výstava ŠTĚDRÝ VEČER NASTAL …

29. 11. 2009 - 10. 1. 2009

Tradiční vánoční výstava v muzeu se vším, co k vánočním svátkům patří, včetně oblíbených adventních programů.

Tradiční vánoční výstava v muzeu se vším, co k vánočním svátkům patří, včetně oblíbených adventních programů. Na výstavě uvidíte zajímavé betlémy ze sbírek Třebechovického muzea betlémů vytvořené z různých tradičních i moderních materiálů, floristickou tvorbu studentů Zahradnické školy v Litomyšli spojenou s prezentací školy. Ve spolupráci s Čajovnou v muzeu jejich skvosty z čajové sbírky - Poezie čaje tak, jak šel čas.... Dále také pokračuje výstava Kočárky a dítě historické kočárky z let 1880 - 1980 se sbírky Miloslavy Šormové s doprovodným programem. A co u nás nejen uvidíte, ale můžete si i vyzkoušet?


Vernisáž výstavy se uskuteční 28. listopadu v 15.00 hodin pod názvem DUCH VÁNOC A ČAJE V JEDNOM DUCHU.
 Adventní čajové zastavení a ochutnání čajů z Čajovny v muzeu. Malé povídání s čajem o čaji. Čaj v poezii a poezie v čaji, malý recitál o síle spojení slova a čaje. Přednese Kamil Novotný.

ADVENTNÍ PROGRAM:
29. 11. Adventní vazba spojená s ukázkou výroby a prodejen adventních věnců a vánočních vazeb. Trendy roku 2009, vánoční vazby z živých květů. Srdečně Vás zve fy Květiny Alena Portlová.

 6. 12. Ukázka techniky Decoupage, zdobení medových perníčků - spojené s prodejem hotových výrobků. Obě techniky si můžete vlastnoručně vyzkoušet. Přijďte si nazdobit zvoneček či drobný dekorační předmět nebo medový perníček. Srdečně Vás zvou pí. Hana Kočvarová a pí. Jana Chadimová.

13. 12. Ukázka vitrážové - Tiffany techniky. Předvádění výroby šperků spojené s jejich prodejem. Pod vedením výtvarnice si můžete touto technikou vlastnoručně vytvořit malý šperk. Srdečně Vás zve pí. Renata Špačková.

20. 12. Paličkovaní v muzeu. Předvedení této textilní techniky spojené s prodejem. Pod vedením zručných krajkářek si můžete tuto techniku vyzkoušet. Srdečně Vás zve pí. Anička Kozáková a pí.Jolana Wetterová.


Štědrovečerní koledování
24.prosince ve 13.30 hodin
- zpívání na schodech (hlavní budova muzea) se skupinou Věneband Litomyšl

 

Přiložený soubor ke stažení zde.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook