Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Z ATELIÉRŮ
Unie výtvarných umělců pardubického regionu a hostů

20. 4. 2018 - 20. 5. 2018

V projektu Z ateliérů UVU představí svoji tvorbu z posledních dvou let členové Unie výtvarných umělců pardubického regionu, z.s. a jejich hosté. UVU PR je spolkem, který sdružuje profesionální výtvarné umělce, jejichž činnost je spjata s výtvarným životem Pardubického kraje.

Umělecká úroveň tvorby členů je zaručena podmínkou vysokoškolského uměleckého vzdělání nebo procesem přijímacího řízení podle stanov spolku. V současné době má spolek 22 členů, kteří představují širokou škálu výtvarných technik (kresba, malba, grafika, plastika, keramika, sklo, šperk i kombinované techniky). Díla se pohybují od realistického ztvárnění až po abstrakci (někteří umělci jsou současně členové Klubu konkretistů KK3).

Unie získala prestiž aktivním výstavním životem. Každoročně pořádá společné členské výstavy, v minulých letech mimo Pardubice např. na zámku v Nasavrkách, v muzeu v Chrasti, v Heřmanově Městci. Členská výstava v Litomyšli bude již třetí v pořadí.

Jednotliví výtvarníci samozřejmě hojně vystavují také samostatně a sklízí pozitivní ohlasy u odborné i širší kulturní veřejnosti.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v 17 hodin. Výstavu zahájí kurátor a současně člen UVU akad. sochař Štěpán Málek.

 

 

Doprovodný program pro veřejnost

Výtvarná dílna pro děti i dospělé

sobota 12. května

Zveme Vás na tvoření prostorových objektů z různých materiálů inspirované výstavou pod vedením Šárky Hrouzkové.

V sobotu 12. 5. se uskuteční dva kurzy, začátky v 9 a ve 13 hodin (trvání tři hodiny).

Max. 15 účastníků na kurz. Prosíme o přihlášení předem do 9. 5. na email pokladna@rml.cz či telefon 461 615 287. VSTUPNÉ ZDARMA!

Výtvarná dílna se uskuteční v rámci celokrajské akce Otevřená muzea a galerie.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook