Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Zahájení nové turistické sezóny

28. 3. 2020

Z DŮVODU VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU ODLOŽENO NA NEURČITO. Nová turistická sezóna se přiblížila a, jak je u nás zvykem, otevíráme expozice veřejnosti o něco dříve. Při plánování svých výletů můžete již koncem března navštívit nejen muzeum (otevřeno celoročně), ale také Rodný byt Bedřicha Smetany.

Otevřeno je vždy v sobotu a neděli 9–12 a 13–17 hod. Víkendová otevírací doba bude platit i po celý duben, od května bude otevřeno od úterý do neděle dle návštěvní doby. Prohlídky mimo otevírací dobu je možné objednat pro skupiny minimálně deseti osob.Podrobnější informace o našich akcích a výstavách naleznete na www.rml.cz.

Rodný byt Bedřicha Smetany

Prohlídku stálé expozice Rodného bytu Bedřicha Smetany Vám opět zpříjemní oblíbené interaktivní programy Proč bychom se netěšili… a Račte vstoupit (zařazeno v programu Litomyšlení). „Zamuzicírovat“ si můžete i na dobovém koncertním křídle přímo ve stálé expozici a hravou formou se tak blíže seznámit s životem a dílem Bedřicha Smetany.

Portmoneum – Museum Josefa Váchala

Uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce.

Hlavní budova muzea

K návštěvě muzea Vás zvou dvě zajímavé výstavy vhodné pro celé rodiny. První z nich je výstava Babiččina Barunka. 200 let od narození Boženy Němcové, která připomíná život a význam spisovatelky Boženy Němcové a její krátké pobyty v Litomyšli. Druhá výstava, Brána recyklace, se věnuje tomu, jak správně třídit a nakládat s odpady. K oběma výstavám je připraven doprovodný program.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook