Regionální muzeum v Litomyšli
Muzeum - místo setkávání

Zahájení VIII. litomyšlské lázeňské sezony

27. 4. 2019 - 28. 4. 2019

Již tradičně Vás zveme o lázeňské sobotě k posezení na našich slunečních terasách, kde můžete obnovit svoje duševní síly nebo načerpat inspiraci. Po celý den pro Vás budou připravena plážová lehátka. K Vaší pohodě jistě přispěje i recesistické koupání Otužilců z Cakle v dobových plavkách v dřevěné kádi před budovou muzea.

Svoji duši můžete osvěžit také návštěvou Rodného bytu B. Smetany, kde budou připraveny interaktivní programy Proč bychom se netěšili, Račte vstoupit a Muzicírování s Bedříškem, které Vás provedou životem slavného skladatele. Určitě si nenechte ujít také prohlídku Portmonea – Musea Josefa Váchala s novou výstavou Cestopisák Josefa Váchala.

Otevírací doba o lázeňském víkendu:

Hlavní budova muzea 9–17 hod.

Rodný byt B. Smetany a Portmoneum 9–12, 13–17 hod.

V rámci soutěže Lázeňské prameny se můžete v hlavní budově občerstvit u Muzejního pramene. V kavárně Bůůů café na Vás budou čekat sladké palačinky a vafle, které vyléčí pocuchané nervy a vykouzlí úsměv na tváři. V Portmoneu – Museu Josefa Váchala čeká Pramen Josefa Portmana a lahodný alkoholický Elixír Lázní ducha. Další informace k soutěži i Zahájení osmé litomyšlské lázeňské sezony najdete na www.lazneducha.cz.

 

Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny v Portmoneu

27. duben 2019 v 15 hodin

K 8. ročníku Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny se letos připojíme koncertem dua LA MIMOZA. V 15 hodin se na vás na dvorečku Portmonea bude těšit Veronika Jílková a Jan Štuller. Partnerské duo vás uhrane svým jedinečným podáním písní jak z oblasti šansonu a jazzu, tak například i blues. Kapela hraje také svou vlastní tvorbu s českými originálními texty. Koncert kapely LA MIMOZA je vždy ojedinělým, nespoutaným hudebním zážitkem, který vás roztančí, dojme i rozesměje a na který jen tak nezapomenete.

V běžné otevírací době nabízíme samozřejmě také prohlídku stálé expozice muzea a výstavy Cestopisák Josefa Váchala.

Tradičně se zapojíme také do soutěže lázeňských pramenů. Ten náš – Pramen Josefa Portmana – vyvěrá stejně jako vloni v podobě likéru z vína a medu pod názvem Lázeňský elixír.

Zpět

 

Aktuality | Expozice | Rodný byt Bedřicha Smetany | Portmoneum | Kontakty

© 2014 Regionální muzeum v Litomyšli | info@rml.cz | www.rml.cz | RML je zřizováno Pardubickým krajem

Mapa stránek E-mail Facebook